Šoreiz autors ir izveidojis elektrisko principiālo shēmu, ar kuras palīdzību ir iespējams veikt litija-jonu baterijas uzlādi un nodrošināt slodzei elektrobarošanu.
1.1.att. Elektriskā principiālā shēma litija-jonu baterijas uzlādei
Pareizai litija-jonu bateriju uzlādei ir nepieciešams pārslēgties no konstantas strāvas režīma uz konstanta sprieguma režīmu, tāpēc shēmā tiek izmantoti divi sprieguma stabilizatori, kur viens no tiem tiek izmantots, lai nodrošinātu konstantas strāvas režīmu, kur šo strāvu ir iespējams mainīt, izmantojot kādu no trim rezistoriem (R12, R15, R16), bet otrs sprieguma stabilizators tiek izmantots konstanta sprieguma režīmam.
Shēmā ir paredzētas divas gaismas diodes, ar kurām uzskatāmi tiek attēlots baterijas sprieguma līmenis, proti, vai baterija joprojām tiek lādēta, vai baterija ir uzlādēta pilnībā. Ja spīd tikai zaļas krāsas gaismas diode, tad notiek baterijas uzlāde, ja spīd tikai sarkanas krāsas, tad baterija ir uzlādēta.
Lai bateriju aizsargātu pret pārāk dziļu izlādi, shēmā tiek izmantota aizsardzība pret to, proti, Q1, Q3 tranzistori kopā ar D1 Zēnera diodi nodrošina aizsardzību pret pārāk dziļu baterijas izlādi, kur slodze tiek atslēgta tad, kad baterijas sprieguma līmenis samazinās zem 3,7 V.
Lai bateriju aizsargātu pret pārlādēšanu, shēmā tiek izmantota aizsardzība, ar kuras palīdzību tiek atslēgta ieejā pieslēgtā elektrobarošana (9-12 V). Tad, kad sāk spīdēt sarkanas krāsas gaismas diode, proti, kad tiek sasniegts 4,2 V sprieguma līmenis (skatīt elektrisko principiālo shēmu), jo reāli Q2 tranzistors atveras pie aptuveni 0,6 V, tiek aizvērts Q7 tranzistors, kurš tālāk aizver Q8 tranzistoru, kurš savukārt atslēdz elektrobarošanu, tādējādi nodrošinot aizsardzību pret pārlādēšanu. Lai bipolāros tranzistorus noturētu aizvērtā stāvoklī, kad tas ir nepieciešams, tiek izmantoti rezistori starp bāzi un emiteru (R1, R5, R9, R10, R14, R17, R18, R19, R21 un R22).
R2, R4 un R8 rezistori shēmā tiek izmantoti kā balasta pretestības Zēnera diodēm.
D6 taisngriežu diode shēmā tiek izmantota sprieguma stabilizatora aizsardzībai, bet D2 un D8 taisngriežu diodes nodrošina to, ka strāva no baterijas neplūst atpakaļ shēmā, protams, shēmā tiek izmantotas, lai baterijas uzlādei tiktu izmantots viens no režīmiem, proti, konstantas strāvas vai konstanta sprieguma.
Pārslēgšanās no konstantas strāvas režīma uz konstanta sprieguma režīmu tiek veikta, izmantojot D5 Zēnera diodi, Q4, Q5, Q6, Q9 un Q10 bipolāros tranzistorus.
Bipolāro tranzistoru bāzes strāvas ierobežošanai tiek izmantoti R3, R11, R13, R20, R24, R25 un R27 rezistori.
R6, R7 rezistori ierobežo strāvu, kura plūst caur gaismas diodēm.
C1, C4 un C5 elektrolītiskie kondensatori shēmā tiek izmantoti sprieguma pulsāciju "gludināšanai".
C2, C3 un C6 keramiskie kondensatori tiek izmantoti parazītiskās induktivitātes ietekmes mazināšanai.
SW1 slēdzis paredzēts elektriskās shēmas ieslēgšanai un izslēgšanai.