Lai litija-jonu baterijas mūža ilgums būtu pēc iespējas garāks, ir nepieciešams veikt pareizu uzlādi, nedrīkst atļaut pilnīgu izlādi, protams, ļoti būtiska ir temperatūra. Tāpēc šoreiz autors ir izveidojis vienkāršu elektrisko principiālo shēmu, ar kuras palīdzību ir iespējams aizsargāt litija-jonu bateriju pret pārāk dziļu izlādi.
1.1.att. Aizsardzība pret dziļu litija-jonu baterijas izlādi
Šajā gadījumā elektriskā principiālā shēma neatļauj sprieguma līmenim nokristies zemāk par 3,6 V (3 V (Zēnera diodes spriegums) + 0,6 V (bipolārā tranzistora atvēršanās spriegums)), jo tad, kad sprieguma līmenis kļūst zemāks par 3,6 V, baterija tiek atslēgta no slodzes, izmantojot bipolāros tranzistorus un Zēnera diodi (D5).
Lai tranzistori (Q1 un Q2) nevarētu nejauši atvērties, tiek izmantoti attiecīgi augsta (R2) un zema (R4) signāla līmeņa piesaistes rezistori.
Zēnera diodes aizsardzībai un darba punkta iestatīšanai tiek izmantota balasta pretestība (R3).
R1 rezistors paredzēts Q2 bipolārā tranzistora bāzes strāvas ierobežošanai.
C1 keramiskais kondensators paredzēts parazītiskās induktivitātes ietekmes mazināšanai, bet C2 elektrolītiskais kondensators paredzēts slodzei padotā sprieguma pulsāciju gludināšanai. Tas nepieciešams, ja šī shēma ir daļa no lielākas shēmas, kur tālāk baterijas spriegums caur šo shēmu tiek padots, piemēram, paaugstinošā tipa sprieguma stabilizatoram, kur pulsācijas uzsākšanas brīdī var būt ievērojamas.